Презентація виставки “Живопис Володимира Жугана”   

   “Живопис Володимира Жугана” 

29 березня о 16.00 в Музеї історії міста відкривається виставка Заслуженого художника України Володимира Жугана, більша частина життя якого пройшла в нашому місті. Виставка організована Музеєм історії міста та Музеєм українського живопису (м. Дніпро).

Володимир Жуган (1926-2008 рр.) був пейзажистом за покликанням. Він щиро, всім серцем любив природу, відчував найменше її дихання. Його картини сповнені динаміки, а його живописні мазки пензлем і ніжні дотики мастихіну мають пряме відношення до організації простору полотна, до характеристики форм і кольору, та найперше до почуттів митця. В серіях пейзажів художник відобразив мінливу красу природи рідного краю в різні пори року. З щирою поетичністю створені дніпровські пейзажі: весняні квітучі сади, осінньо-зимовий смуток, сільські хати та вітряки в буянні квітів та соняшників.
Особливе місце в творчості В. О. Жугана займають ліричні пейзажі Дніпропетровщини рідної його серцю. Народився художник 27 жовтня 1926 р. у с. Лихівці Вернодніпровського району. Ще з дитинства відчув потяг до малювання. Перш ніж отримати диплом художника після закінчення у 1951 р. Дніпропетровського художнього училища, на долю Володимира Олександровича Жугана випали неймовірні випробування: голодомори 1933. 1947 рр., Друга світова війна.
За довгий творчий шляху у мистецтві художник не піддався спокусам зробити «сучасними» свої твори, залишаючись завжди вірним реалістичній традиції, яка дозволяла зрозумілою мовою розповідати про глибоке та вічне.
В. Жуган був учасником багатьох міських, обласних, республіканських, всесоюзних і міжнародних виставок. Член НСХУ. У 2006 р. В. О. Жугану було присвоєне звання заслуженого художника України.
Експозиція створена з живописних полотен В. О. Жугана, що зберігаються в Музеї сучасного українського живопису (м. Дніпро) та Музеї історії м. Кам’янське.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *