Про Музей

Музей історії м.Кам’янського пройшов довгий і складний шлях розвитку. Він почав створюватись у 1927 р., а 1 серпня 1931р. відкрилась перша експозиція Музею революції у приміщенні колишньої Свято-Миколаївської церкви.

Великих збитків музею завдала війна 1941-1945 рр.У період німецької окупації він був пограбований.Зберігся тільки один експонат– сталева пластинка з профілем В.І.Леніна.

У жовтні 1957р. з ініціативи ветеранів праці І.В.Васильєва, М.І.Начального, Я.С.Фомкіна при Будинку партійної освіти міському партії був відкритий куток історії революційного руху в Кам’янському.
У 1959 р. було прийняте рішення Ради Міністрів УРСР про відкриття в Кам’янському державного Музею історії міста.

1.05.1962р. музей прийняв перших відвідувачів у приміщенні Свято-Миколаївської церкви.

1 лютого 1985р. відкрита експозиція музею в новому приміщенні,побудованому за проектом інституту «КиївНДІмістобудування”(головний архітектор проекту–В.Г.Ширяєв.Авторами архітектурно-художнього вирішення експозиції стали лауреати Державної премії УРСР імені Т.Г.Шевченка,відомі ленінградські художники В.І.Коротков та В.Л.Рівін).

На сьогодні Музей історії м.Кам’янського – це науково-дослідний і культурно-освітній заклад, який у відповідності зі своїми соціальними функціями здійснює комплектування, облік, зберігання, вивчення і популяризацію пам’яток історії та культури міста.

Експозиція музею розміщена в двох залах на площі 2441 кв.м. і відтворює історію міста з найдавніших часів до сьогодення. Складовою її частиною є окремий розділ «Л.І.Брежнєв та його час”, присвячений життю та діяльності нашого земляка, державного і політичного діяча Л.І.Брежнєва.
Фондові колекції налічують більше 90 тис. одиниць збереження основного та науково-допоміжного фонду. Серед них — археологічна та етнографічна колекції, нумізматика, філателія, боністика, колекція подарунків Л.І.Брежнєву тощо.

Музей щороку відкриває десятки нових виставок, що дає можливість ширше знайомити відвідувачів із музейними фондами, а також колекціями інших музеїв України та зарубіжжя.Щороку музей відвідує 55 – 70 тис. осіб, причому значна частина відвідувачів – діти та молодь.
Завдяки успішній реалізації численних різнопланових мистецьких проектів, музей історії м.Кам’янського став центром тяжіння творчої інтелігенції, одним із головних осередків культури Кам’янського.

Тут приходить краща виставка музею

Дізнатися Більше