ІІ Історико-культорологічний фестиваль “Мамай-fest 2009”

3-го червня,о 16 годині відкрився Другий історико-культурологічний фестиваль «Мамай-fest», присвячений Дню міста  Дніпродзержинська,(до 1936р.м.Кам’янського).

День перший – 3 червня:

 О 16 годині відбулося урочисте відкриття Другого історико-культурологічного фестивалю «Мамай-fest» за участю Дніпродзержинського міського голови Ярослава Корчевського і було презентовано дві художні виставки:
– виставка львівського художника Ореста Скопа «Козак Мамай»
– виставка «Запорізьке козацтво у сучасному мистецтві», на якій  представлені роботи майстрів живопису, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва з Дніпродзержинська, Дніпропетровська, Львова, Краматорська, Києва, Санкт-Петербурга, с. Петриківки.
Усіх гостей і учасників фестивалю привітав фольклорний гурт «Арт-Вертеп».

День другий – 4 червня:

О 12 годині у музеї відбулося дитяче свято української вишиванки, у якому було поєднано розповідь про традиції української вишивки та народну обрядовість, а також виступ зразкового хореографічного ансамблю «Дніпрові зорі».
Цього ж дня відбулася зустріч з мамаєзнавцем Станіславом Бушаком та  дискусія «Архетип козака Мамая».
Крім цього о 17 годині відбувся концерт заслуженого артиста України, відомого кобзаря Тараса Компаніченка, який представив програму козацьких пісень та дум, найбільш давні з яких сягають ХVІ століття.

День третій – 5 червня:

Об 11 годині відбулося підведення підсумків конкурсу дитячої творчості «Козак Мамай та його пісня», у ході якого автори найкращих робіт були відзначені дипломами та нагороджені призами.
О 13 годині свою книжку «Кам’янські етюди в стилі ретро» презентувала директор міського музею, кандидат історичних наук Наталія Буланова. У книжці автор висвітила різні періоди історії краю, починаючи з освоєння степу і до часів національно-визвольних змагань 20-х р. ХХ ст.
О 17 годині у міському музеї відбувся літературний вечір дніпродзержинського поета, відомого дисидента Володимира Сіренка. Послухати вірші в авторському виконанні зібралися шанувальники творчості поета.

День четвертий – 6 червня:

О 10 годині на примузейній площі розмістився вернісаж, на якому свої вироби представили майстри з Дніпродзержинська, Дніпропетровська, Петриківки, Царичанки, Кривого Рогу, Кременчука, Івано-Франківська. Вернісаж потішив жителів і гостей міста багатим вибором: це і вироби з дерева, бісеру, кераміки, кришталю, і плетені меблі, і вишиванки, і рушники, і обереги, і фотороботи, і вироби хдожнього кування.
О 14 годині у рамках святкування Дня міста відбулося урочисте відкриття музею під відкритим небом «Історія Дніпродзержинська у знаках і символах». У своєрідній експозиції просто неба постав легендарний Прометей, створений у 1922 р. О. Соколом і відновлений нині відомим скульптором  Г. Хачатряном.
Після цього відбулося свято зливаної каші, яке влаштував міський музей за допомогою селищної ради с. Карнаухівка.
Завершив останній фестивальний день конкурс гуморесок – Кам’янський бурлеск та свято української пісні – Співоче поле.