Про Музей

Музей історії м.Кам’янського пройшов довгий і складний шлях розвитку. Він почав створюватись у 1927 р., а 1 серпня 1931р. відкрилась перша експозиція Музею революції у приміщенні колишньої Свято-Миколаївської церкви.

Великих збитків музею завдала війна 1941-1945 рр.У період німецької окупації він був пограбований.Зберігся тільки один експонат– сталева пластинка з профілем В.І.Леніна.

У жовтні 1957р. з ініціативи ветеранів праці І.В.Васильєва, М.І.Начального, Я.С.Фомкіна при Будинку партійної освіти міському партії був відкритий куток історії революційного руху в Кам’янському.
У 1959 р. було прийняте рішення Ради Міністрів УРСР про відкриття в Кам’янському державного Музею історії міста.

1.05.1962р. музей прийняв перших відвідувачів у приміщенні Свято-Миколаївської церкви.

1 лютого 1985р. відкрита експозиція музею в новому приміщенні,побудованому за проектом інституту «КиївНДІмістобудування”(головний архітектор проекту–В.Г.Ширяєв.Авторами архітектурно-художнього вирішення експозиції стали лауреати Державної премії УРСР імені Т.Г.Шевченка,відомі ленінградські художники В.І.Коротков та В.Л.Рівін).

На сьогодні Музей історії м.Кам’янського – це науково-дослідний і культурно-освітній заклад, який у відповідності зі своїми соціальними функціями здійснює комплектування, облік, зберігання, вивчення і популяризацію пам’яток історії та культури міста.

Експозиція музею розміщена в двох залах на площі 2441 кв.м. і відтворює історію міста з найдавніших часів до сьогодення.
Фондові колекції налічують більше 90 тис. одиниць збереження основного та науково-допоміжного фонду. Серед них — археологічна та етнографічна колекції, нумізматика, філателія, боністика тощо.

Музей щороку відкриває десятки нових виставок, що дає можливість ширше знайомити відвідувачів із музейними фондами, а також колекціями інших музеїв України та зарубіжжя.Щороку музей відвідує 55 – 70 тис. осіб, причому значна частина відвідувачів – діти та молодь.
Завдяки успішній реалізації численних різнопланових мистецьких проектів, музей історії м.Кам’янського став центром тяжіння творчої інтелігенції, одним із головних осередків культури Кам’янського.

Сьогодні ви можете відвідати

Дізнатися Більше