Музей під відкритим небом

Музей просто неба

Урочисте відкриття музею просто неба «Місто у знаках і символах» відбулося під час ІІ історико-культурологічного фестивалю «Мамай-fest» у 2009 р.

Експозиція музею шляхом демонстрації великогабаритних експонатів, що носять узагальнюючий символічний характер, відтворює основні етапи історії міста.

Відкривається вона скіфською та половецькими бабами – німими свідками часів, коли територія нинішнього міста була ареною кочових племен.

Скульптурно-декоративна композиція «Кам`янський Мамай уособлює історію заселення та освоєння краю запорізькими козаками в період Нової Січі.

Символом індустріалізації краю в експозиції музею постає заводська вагонетка. Саме будівництво Дніпровського металургійного заводу та викликані ним міграційні й урбанізаційні процеси призвели до трансформації села в промислове місто, статус якого воно отримало в 1917 році.

Автентична скульптура Прометея, що протягом 1922–1999 рр. була офіційною візитівкою Дніпродзержинська, уособлює в собі складний і драматичний період радянської доби.

На сьогодні експозиція музею завершується 76-мм. гарматою – символом вигнання з міста нацистсько-німецьких окупантів в жовтні 1943 р.