Родинний день

Родинний день

Сьогодні історичні музеї представляють собою простір для живого спілкування дітей і дорослих з минулим. Для найменших відвідувачів  це спілкування має бути динамічним і захопливим, а головною метою музейних програм для дітей є зацікавленість і бажання приходити ще не раз.

З огляду на це, в Музеї історії міста Кам’янське проводиться Родинний день, особливістю якого є одночасна участь у ньому батьків та дітей, які можуть навчатись і дізнаватися нове в процесі гри, що супроводжується теплою родинною атмосферою. Методика проведення традиційної екскурсії збагачена введенням елементів гри, цікавих фактів про життя і працю мешканців міста, демонстрацію відеоряду за темою, історичну вікторину.

Учасники Родинного дня можуть безпосередньо впливати на хід екскурсії «Професії кам’янчан», яка проходить у вигляді пошукового маршруту в залі археології і І експозиційній залі. Під час якого, музейний предмет (предмети археології, етнографії, писемні пам’ятки, фотографії) виступає не тільки в якості носія інформації, а є джерелом знань і викликає в учасників емоцію. Тому батьки і діти із захопленням відгадують, які знаряддя праці могли використовувати в давнину скотарі, хлібороби і ремісники нашого краю.  І саме процес пошуку викликає інтерес і має емоційне забарвлення, бо учасники випробують свою кмітливість і можуть самостійно дійти висновків.

Протягом екскурсії використовується демонстрація відеоряду за темою,  який допомагає зрозуміти як саме відбувалися ті, чи інші процеси, як саме користувалися такими знаряддями праці в минулому. Зміна методів подачі матеріалу ( розповідь екскурсовода, пошук, перегляд відео) привертає увагу маленьких учасників і дозволяє їм бути зосередженими протягом всього заходу.

Родинний день проводиться щомісячно, найближчий –  30 березня 2019 р. об 11 год.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *