Виставковий проєкт «Battle of memories: міфи та реалії радянської доби»

Відкриття: пятница, 6 ноября 2020 г. в 16:00

Художньо-документальна виставка «Battle of memories: міфи та реалії радянської доби» створена на основі колекцій Музею історії міста Кам’янське та аналітичних напрацювань Українського інституту національної пам’яті за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Цей проєкт був реалізований у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» упродовж вересня – жовтня в 2019 р. Метою виставкового проекту став показ контрасту між декларованими радянською владою цінностями, з одного боку, та повсякденним життям радянських людей, з іншого. Виставка висвітлює розбіжності радянської ідеології з реальним життям простих людей – в переважній більшості мешканців міста Дніпродзержинська. Саме це місто, в якому народився і отримав путівку у життя Л. І. Брежнєв сприймається як батьківщина «застою». Вагому частину експозиції склали подарунки Л. І. Брежнєву, що надійшли до Музею історії міста Кам’янське у 1982 р. від московських музеїв.
Виставковий проект покликаний в доступній формі донести до українців, особливо молодого покоління, трагізм існування «маленької» людини в тоталітарній державі, спростувати ностальгічні настрої за тією епохою, що несуть у собі нову небезпеку маніпуляцій історичною правдою. Після експонування в Києві проєкт отримав друге життя й був реалізований у Львівському музеї історії релігії та в Червонограді.