Відкриття Виставкового проекту «Battle of memories: міфи та реалії радянської доби»

Відкриття Виставкового проекту «Battle of memories: міфи та реалії радянської доби»

Відкриття Виставкового проекту «Battle of memories: міфи та реалії радянської доби»

   24 вересня о 14:00 у Музеї Івана Гончара (м. Київ) відбудеться відкриття виставкового проекту «Battle of memories: міфи та реалії радянської доби», розробленого та підготовленого Музеєм історії міста Камянське спільно з Українським інститутом національної пам’яті України за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Даний проект має на меті розвінчати міфи минулого та привести у дію механізми здорового скепсису з приводу нав’язуваних світоглядних позицій і кліше.

Задля формування свідомого, мислячого суспільства важливо не тільки позбуватись інформаційного «сміття» з минулого, а й запобігати появі такого у майбутньому. Виставка – альтернативний шлях розв’язання проблеми радянської спадщини в музейному дискурсі, який полягає у контрастному поєднанні радянських міфологем з прихованою за ними дійсністю.

Люди, які виросли та більшу частину свого життя усвідомлювали себе як громадяни «великої країни» з постійним дефіцитом і цінами на продукти та навіяним відчуттям стабільності, яка, до того ж, асоціюється з молодістю та перспективами, – наразі переживають перманентний шок та несприйняття нової дійсності.

Просто та доступно, спираючись на фактичні матеріали та емпатійне занурення у світ «маленької людини» тоталітарної епохи,  проект  дозволить зазирнути за межі несправжніх переконань та сталих уявлень,  а молодому поколінню допоможе скласти власну неупереджену думку та самостійно здійснити аналіз і прийти до висновків.

Виставка поділена на інформаційні блоки-експозиції:

  1. «Дорогой Леонид Ильич». Культ вождя.
  2. «СССР – оплот мира». Радянський імперіалізм.
  3. «Моральный кодекс строителя коммунизма». Контроль свідомості.
  4. «Соблюдай бдительность». Переслідування інакодумців.
  5. «Все для блага человека». «Совковий» побут.
  6. «Органы не ошибаются…» Людина проти системи.

Ініціатива також включає  низку заходів: панельну дискусію за участі відомих істориків, семінар для регіональних музеїв за участі міжнародних спікерів, кураторські екскурсії.

Вперше в Україні 26 вересня 2019 р. о 14 год. відбудеться презентація дослідження професорки Бременського університету Сюзанни Шаттенберг  «Леонид Брежнев. Величие и трагедия человека и страны». 30 вересня  з метою презентації наукової біографії Брежнєва запланований візит Сюзанни Шаттенберг до Камянського. У Києві для студентів та школярів передбачена освітня програма, через яку вони зможуть відчути життя «маленької людини» в СССР: як вона почувалась, що могла бачити, читати, яку музику слухати (за книгою української письменниці Зірки Мензатюк).

Заплановані у межах проекту заходи  сприятимуть вирішенню конфлікту між нав’язуваною (маніпулятивною) та об’єктивною історичною пам’яттю, формуванню правдивого відображення минулого у людській свідомості заради сучасного та майбутнього.

Музей Івана Гончара знаходиться за адресою: м. Київ,  вул. Лаврська, 19.

Вхід вільний.

Виставка працюватиме до середини листопада 2019 р.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *