В музеї 25.05.2023 пройшла цікава зустріч у воєнний час з відомою українською письменницею Галиною Пагутяк

В музеї 25.05.2023 пройшла цікава зустріч у воєнний час з відомою українською письменницею Галиною Пагутяк

 

ВІдома українська письменниця, лауреатка Національної премії імені Тараса Шевченка, Галина Пагутяк 25 травня 2023 р. презентувала у Кам’янському, в Музеї історії міста, свою нову книгу. Це перший підлітковий роман про УПА “Око світу”. Авторка розповіла, що роман написала з реальних подій за два роки до повномасштабного вторгнення росії в Україну. А згодом створила і продовження – “Нічний подорожній”, яке має вийти друком цього року. У центрі сюжету – 14-річний зв’язковий УПА Ілько. Хлопець мріє про дві речі: вбити енкаведиста майора Жбанова й побачити найбільший діамант «Око світу», який за легендою захований на горі Берді…

Незважаючи на те, що від описаних в романі подій сучасників відділяють майже вісімдесят років, твір є актуальним. В ньому прослідковуються аналогії з сьогоднішнім воєнним лихоліттям, коли триває Визвольна війна проти москальського ворога й історичні приклади самопожертви, відданності, стійкості набувають значення національних наративів.

Під час зустрічі з письменницею відбувся показ документального фільму про освячення каплиці на могилі січових стрільців, що знаходиться на горі Кобилі, між селами Опока та Залокоть, де відбувалися описані в романі події. Це приклад дбайливого ставлення громади до збереження історичної пам’яті, який є гідним для наслідування.

Щиро дякуємо пані Галині за цю зустріч у воєнний час. З нетерпінням чекаємо на продовження роману.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *