Нові надходження до фондів музея

Нещодавно художня колекція Музею історії міста Кам’янське  поповнилась цінними експонатами – естампами, що являють собою відтиски  авторських матриць видатної української художниці  Софії Караффи-Корбут (1924-1996).  Це стало результатом багаторічної співпраці Кам’янського музею зі Львівським музеєм історії релігії. У фондах останнього зберігаються гравійовані форми, створені  художницей. Виготовлення відтисків з цих форм здійснили  спеціалісти  Української  академії друку за допомогою  заслуженого діяча мистецтв України Ореста Скопа.  Переважна більшість творів  – це ілюстрації до творів  Лесі Українки й Тараса Шевченка, що незабаром будуть представлені на виставці.
Софія Караффа-Корбут за 40 років творчої діяльності  проілюструвала більше 60 книг української і світової  літератури, які  вийшли загальним  накладом більше  семи міліонів екземплярів. Цикл її ілюстрацій до драми-феєрії Лесі Українки «Лісова пісня» визнаний шедевром національного графічного мистецтва. Майже 100 ліногравюр, створених нею за мотивами тврів Т. Шевченка, зберігаються у Шевченківському національному заповіднику в Каневі. В 1968 році «Кобзар», ілюстрирований гравюрами Софії Караффи-Корбут, отримав Гран-прі на Всесвітній  виставці в Канаді.