Сторінки історії музею на честь 90-річчя Музею історії міста Кам’янське

Виставка «Сторінки історії музею» створена до 90-річного ювілею закладу. Вона відкрита в день професійного свята – Міжнародного дня музеїв – 18 травня. Представлені матеріали відтворюють пройдений шлях, здобутки і досягнення музею, знайомлять з основними музейними колекціями та напрямками роботи.

Структурно виставка складається з трьох основних розділів:

Більш ніж 90 тис. музейних предметів складають такі колекції як палеонтологічна, археологічна, етнографічна, нумізматична, зібрання живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва та інші. Предмети цих колекцій є найбільш атрактивними та експресивними, тому на них і зроблено акцент. Серед експонатів найбільша увага приділена новим надходженням музею. І здебільшого це речові експонати.

Так палеонтологічна колекція представлена рештками викопних тварин; археологічна – побутовими предметами козацької доби поселення Городок, слов’янськими та татарськими прикрасами.

Етнографічна колекція показана вишитими рушниками, сорочками, посудом, знаряддям праці селян. Нна світлинах фото-, фоноколекції зображені жителі навколишніх сіл та мешканців с. Кам’янське кін. ХІХ – поч. ХХ ст. Цікавими є краєвиди села Кам’янського – міста Дніпродзержинська різних періодів ХХ ст. Окремий стенд присвячений світлинам 1943-1944 рр. фотокореспондента фронтової газети «Герой Родины» А. Попелянського.

На виставці представлені декілька грамофонних платівок фірми «Пате» для грамофонів та патефонів, які теж експонуються.

Колекція живопису представлена роботами як місцевих художників так і митців з інших міст України: М. Мігріна, В. Зубкова, В. Жугана, Є. Прокоф’єва, Г. Кожохаря. Експонуються скульптурні роботи наших земляків – скульпторів І. Першудчева, Г. Хачатряна, О. Жолудя із м. Запоріжжя.

Колекція дарунків нашому земляку Л. І. Брежнєву, яка налічує близько 500 одиниць збереження, на виставці показана килимом з портретом лідера радянської супердержави упродовж 18 років, бюстом роботи іменитого американського скульптора Е. Голдфінгера та іншими дарунками.

Неабиякий інтерес викликають предмети побуту радянських часів 1950-1980-х рр.

Окремою вітриною виділені матеріали щорічного Всеукраїнського історико-культурологічного фестивалю «Мамай-фест». Тут представлені дипломи його учасників, сувенірна продукція.

Місія цієї виставки – популяризація історії та культури міста, формування історичної пам’яті та національної ідентичності серед городян.