Шевченко: 4.5.0

Шевченко: 4.5.0

6 березня 2024 р., напередодні святкування 211-річниці від Дня народження Великого Кобзаря у Музеї історії міста Кам’янське відкрилася виставка плакатів «Шевченко: 4.5.0» з фондів Національного музею Тараса Шевченка (м. Київ). Художники, ілюстратори з різних міст України представили роботи, де фігурує образ поета, художника громадського і політичного діяча Тараса Шевченка переосмислений творчими людьми у сучасному контексті російсько-української війни.
Нинішня війна в Україні – це війна і за Шевченкові ідеї, його систему цінностей, які стали орієнтиром для українського народу в його боротьбі за своє вільне буття. Сьогодні українці малюють Шевченка по-новому: у формі ЗСУ, у панамці, як у соліста хіп-хоп гурту «Kalush оркестр». Представлені на виставці не монументальні образи Шевченка – символу непохитної боротьби за свободу і демократію, а класичні портрети Кобзаря доповнені рядками його вічної поезії. Ці швидкі рефлексії митців на події, які відбуваються в Україні підтримують людей у складні часи і демонструють спільність проживання емоцій та досвіду. Це і є український спротив. Ми не скорилися.
Двадцять плакатів із фондів Національного музею доповнені тематичними плакатами, які виконали студенти Львівської академії друку та Харківської академії дизайну та мистецтв. На виставці також представлені унікальні експонати – рушник з текстом вірша Тараса Шевченка «Заповіт», вишитий неписьменною жителькою с. Карнаухівка Веклою Періг, у 1914 р., шевченківський «Кобзар» 1930-х років, поштові конверти та марки, виготовлені з нагоди 175-річчя написання першого автопортрета Тарасом Шевченком.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *