ДЕНЬ МУЗЕЇВ

ДЕНЬ МУЗЕЇВ

Цього року Міжнародна рада музеїв розкрила важливу тему «Майбутнє музеїв у спільнотах, які швидко змінюються». Як змінилася кам’янська територіальна громада з початком повномасштабного вторгнення? Як допомогли новим мешканцям міста, які змушені були покинути власні домівки, уникнути відчуття безповоротно втраченого рідного дому? Новий музейний проєкт, що був представлений кам’янчанам 16 травня, був покликаний наблизитися до отримання відповіді на болючі питання сьогодення.
16 травня у музеї відбувалися заходи, що стали цікавими для різних вікових категорій відвідувачів.
Вже за традицією, третій рік поспіль розпочав програму молодіжний квест «HIQUEHISTORY» – подія, яка поєднала історію, логіку та командний драйв. Команди активно боролися за перемогу, від станції до станції виконуючи завдання. Квест, що розпочався о 16:00, проводила Молодіжна рада та Музей за підтримки ГО «Бджола».
Наступною сторінкою програми стала зустріч у форматі авторського проєкту Наталії Буланової «Кавові історії з присмаком полину», де за традицією йшлося про непрості долі земляків (репресований директор музею Ілля Гаврилов, а також діячі націоналістичного руху Степан Держко та Володимир Крамаренко), які цього разу були доповнені історією життя Миколи Чернявського, уродженця Бахмутського повіту, українського поета і педагога, книга якого «Донецькі сонети» вважається першим україномовним виданням на Донбасі.
«Минуле, що об’єднує майбутнє» – це не просто інтерактивний екскурс експозицією музею від найдавніших часів до Української революції 1917-1921 рр. Це намагання вийти за рамки історії міста й висвітлити минуле міст, з яких змушені були виїхати через загрози для життя внутрішньо переміщені особи. Тому в ході екскурсії разом з історією Кам’янського звучали лаконічні оповіді про Бахмут, Маріуполь, Краматорськ, Лисичанськ, а також були представлені експонати, які нагадували про них. Під час воркшопу відвідувачі створили міні-виставку «Музей покинутих міст».
Тож цього дня у музеї гості змогли осягнути глибину історичних коренів, що пов’язує такі регіони як Наддніпрянщина, Донеччина і Луганщина, і відчути себе частиною великої української родини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *