Круглий стіл “Захист майбутнього шляхом збереження історико-культурної спадщини”

10 грудня 2021 р. в музеї відбувся круглий стіл “Заради майбутнього збереження історико-культурної спадщини” за участі керівників шкільних музеїв, діячів культури, представників громадськості говорили про виклики, які маємо сьогодні у зв’язку з війною. Символічно, що в обговоренні взяв участь учасник Революції Гідності, воїн батальйону “Айдар” Микола Павлюченко, який викупив народний одяг у колекціонерки зі Старобільська, щоб її зберегти. Потім на її основі було створено виставку “Евакуйована колекція”, яка сьогодні експонується в музеї. Микола Павлюченко – це зразок Воїна-захисника рідної землі та культурної спадщини, яка зберігає національну ідентичність українців. Засновник БФ “Заради майбутнього” (Дніпро) Олег Мироненко наголосив на значенні культурної спадщини для презентації України в світі, познайомив з напрямами діяльності благодійного фонду. Наталія Ілларіошина – начальник відділу культури виступила з доповіддію про особливості матеріальної і нематеріальної культурної спадщини, наголосивши на традиціях, що здавна існували на теренах міста. Важливоб складовою нематеріальної кульутрної спадщини став Всеукраїнський історико-культурологічний фестиваль “Мамай-фест”, що вже упродовж чотирнадцяти років поспіль проводиться музеєм історії міста.