Ціна свободи. Артрезиденція з сучасного живопису

6 жовтня 2023 р. в Музеї історії міста Кам’янське відкривається звітна виставка творів за результатами Міжрегіонального проєкту “Ціна свободи. Артрезиденція з сучасного живопису”. Здійснення цього проєкту стало можливим завдяки підтримці Українського культурного фонду та партнерству Хмельницького обласного художнього музею з іншими музейними інституціями, зокрема з Донецьким обласним художнім музеєм (м. Краматорськ). Назва проєкту виникла в контексті реалій воєнного повсякдення життя, особливостей творчості під час війни. Перший етап проєкту – це артрезиденція, яка об’єднала 14 українських художниць і художників, різних за віком, географією народження й проживання, життєвим бекграундом й проходила у живописному Малієвецькому обласному історико-культурному музеї, де і відбулась перша звітна виставка.Працюючи разом, митці й музейники обмінювались досвідом та знаннями, змінювались і змінювали інших, досліджували минуле, аналізували теперішнє та планували спільні проєкти на майбутнє. До експозиції увійшла частина великого творчого доробку (загалом було створено 72 різноформатних полотна), у якому резиденти спробували заархівувати персональні досвіди, відчуття та розуміння ціни, яку сплатив, платить та платитиме за свободу кожен особисто та все українське суспільство разом.
Виставка триватиме з 06.10 по 22.10.2023 р.