19 липня в Музеї історії міста відкрилася виставка “Мовний код нації”

19 липня в Музеї історії міста відкрилася виставка «Мовний код нації» як частина проєкту «Мовні вправи», що реалізується за підтримки фундації Artists Support Ukraine, а також агенції та ГО Port of Culture. Музей як одна з двадцяти кращих культурних інституцій прифронтових областей України виборов право на участь у цьому проєкті. Експозиція, що складається з графічних творів українських художників, котрі переосмислюють колоніальний досвід української нації, Алевтини Кахідзе, Олі Федорова, Михайла Алексеєнка, Елтуран Мамедов та інших, доповнена постерами зі старожитніми світлинами українських родин з різних регіонів, автентичним рушником з вишитим «Заповітом» Тараса Шевченка, графічними плакатами, виконанами випускниками Харківської академії дизайну і мистецтв. В комплексі представлені твори створюють простір, в якому відбуватиметься комунікація з відвідувачами: екскурсії, публічні розмови, круглі столи. Вже під час відкриття відбулася публічна розмова з експертами на тему «Та не однаково мені». Серед експертів – представники Управління культури, відомі українські художники, громадські діячі, які обговорювали проблеми побутування української мови в публічному просторі міста.