Мамай у просторі і часі

12 жовтня 2018 р., напередодні свята Покрови, в Міністерстві культури України відкрилась виставка Музею історії міста Кам’янське “Мамай у просторі і часі” за участі міністра культури України Євгена Нищука, провідних діячів української культури та науки: художника  Василя Копайгоренка, етнолога Любові Босої, історика Наталії Іванченко, мистецтвознавця Олександра Босого, театрознавця, нашого земляка Василя Неволова. Євген Нищук, який відкривав виставку, відзначив, що проведення упродовж одиннадцяти років поспіль Всеукраїнського історико-культурологічного фестивалю «Мамай-фест» не тільки свідчить про усталеність традиції, але й дає підстави вважати це музейне дійство однією з кращих культурних практик в Україні.  Директор Музею історії міста Кам’янське Наталія Буланова здійснила короткий екскурс по експозиції, зауваживши, що на ній представлена лише невелика частина колекції майбутнього музею образотворчого мистецтва “Козак Мамай». Родзинкою заходу став виступ Олександра Босого, який виконав імпровізовану  молитву Мамая, склавши всі тексти, написані на народних картинах, в один ряд. Василь Неволов, для якого місто Кам’янське  є малою батьківщиною, подарував музею історію місту видану ним книгу спогадів. Виставка «Мамай у просторі і часі» буде експонуватися до кінця поточного року.