Кіноклуб. “Світова війна у кольорі”

Музей історії міста запрошує всіх шанувальників історії на чергове засідання кіноклубу «Відродження». 8 серпня об 11 годині відбудеться демонстрація заключної серії документального серіалу «Друга світова війна у кольорі». У цьому фільмі великобританських кінодокументалістів (режисер Джонатан Мартін) висвітлені  події Західноєвропейського і Східноєвропейського фронтів, Північно-Африканську кампанію та Тихоокеанський театр військових дій. Оригінальну стрічку озвучив Роберт Пауелл.

Остання серія, яка буде демонструватися вже в суботу 8 серпня, присвячена Радя́нсько-япо́нській війні – як складовій  Другої світової війни та Війни на Тихому океані. Ця війна розпочалася з ініціативи СРСР, що в односторонньому порядку розірвав радянсько-японський пакт про ненапад і  9 серпня 1945 р., згідно з секретними Ялтинськими домовленостями із США та союзниками, оголосив Японії війну, в ході якої були знищені прояпонські Маньчжурська і Монгольська держави, захоплена південна частина острова Сахалін та окупувані Курильські острови. Японія, Маньчжурія і внутрішня Монголія втратили убитими і полоненими півтора мільйона вояків. Частина полонених були інтерновані до радянських  концентраційних таборів у Сибіру1951 року Японія уклала Сан-Франциський мирний договір із США та союзниками, який СРСР відмовився підписати. Радянсько-японська війна закінчилася, проте мирна угода між обома країнами ніколи укладена не була.