Музейна КіноПлатформа

У 2006 р. було започатковано свято української вишиванки, яке на сьогоднішній день стало уособленням єднання українців.

Традиційно це свято припадає на третій четвер місяця, в цьому році це – 21 травня. Саме cьогодні Кіноплатформа пропонує перегляд першого документального повнометражного фільму про вишиванку «Спадок нації».

Ідея фільму, створеного у 2016 р., належить Лесі Воронюк, засновниці акції «День вишиванки». Їй же належить сценарій фільму, режисером та оператором якого став Олександр Ткачук.

Фільм знімали в різних регіонах України, в Канаді, Італії, ОАЕ, Німеччині, Росії. Ідея фільму полягає в тому, що вишиванка як вишита сорочка не тільки традиційна частина гардеробу українця, а й символ роду та оберіг, який передається з покоління в покоління.

Сюжет фільму розгортається у двох площинах, які впевнено доводять: вишиванка – це не тільки дрес-код, це – генетичний код нації.

Бо споконвіку вишиванка живе в кожному куточку України; з Луганщини до Львівщини, від Херсонщини до Чернігівщини, і навіть в Криму, зі своїми особливостями крою, кольорової гами, техніки вишивки та орнаменту.

І споконвіку вишита сорочка була обов’язковою частиною одягу дітей і дорослих, жінок і чоловіків, в будень, свята, в усі визначні дні в житті українця. Вона вишивалась для себе, своїх рідних, передавалась у спадок. Але в історії України були часи, коли вишиванка ставала маркером «небезпечних ідеологічних міркувань».

Про свої родинні сорочки у фільмі розповідають безпосередні учасники та свідки тих чи інших подій.

Демонстрація фільму розпочнеться о 14-00 годині, квитки можна придбати в касі музею.

Вартість квитка для дітей – 10, 00 грн., для дорослих – 20, 00 грн.