Фестиваль Українського кіно стартує 16 серпня в Музеї історії міста

Фестиваль Українського кіно стартує 16 серпня у Музеї історії м. Кам’янське у рамках Фестивалю Українського кіно відбудеться показ стрічки Олега Сенцова «Носоріг», що був знятий у 2021 році у копродукції України, Польщі та Німеччини. В основі фільму –історія бандита на прізвисько «Носоріг», яка розгортається на тлікримінальних 1990-х років в Україні.Фільм було відзначено на Стокгольмському міжнародномукінофестивалі, він переміг у номінації «Найкращий міжнародний фільм», авиконавець головної ролі Сергій Філімонов у номінації «Найкращий актор».Постать кінорежисера, сценариста та письменника Олега Сенцова широко відома як в Україні, так і поза її межами. І не лише у творчій сфері, ай – у громадській, а нині і у військовій. Своє кримське коріння Олег Сенцов завжди нероздільно пов’язував з Україною, за що у 2014 році був затриманий росіянами і засуджений до 20 років позбавлення волі. Але навіть у статусів’язня Олег продовжував відстоював свою позицію. Як відомо, у 2019 році Сенцов був повернутий в Україну у рамках обміну. Бойовий же шлях режисера розпочався відразу після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, а з осені 2022 р. Олег Сенцов служить у 47-й окремій механізованій бригаді «Маґура» і нещодавно зазнав поранення. А 19 липня 2023 р. з фронту надійшла трагічна звістка, пов’язана з фільмом «Носоріг», коли стало відомо, що загинув актор Євген Світличний,виконавець ролі Карася. Вічна пам’ять героям, які, відклавши усі свої життєві плани, пішли захищати рідну землю від російської орди! Тож запрошуємо познайомитися зі знаковою стрічкою українського кіно, з фільмом «Носоріг». Показ почнеться о 14:00.