10 квітня в Музеї відбулася творча зустріч з відомим істориком Віктором Брехуненком

10 квітня в Музеї історії Кам’янського відбулась творча зустріч викладачів історії та місцевих шанувальників історії з професором Віктором Брехуненком, відомим українським істориком, доктором  історичних наук, завідувачем відділу Інституту української археографії та джерелознавства імені М. Грушевського НАН України. Науковець презентував кам’янчанам ґрунтовне видання, що нещодавно побачило світ. Це монографія «Просторові межі українського світу: комплекс уявлень та їхня реалізація в ранньомодерній Україні (XVI-XVIII ст.)», написана ним у співавторстві з професорами Андрієм Зайцем і Петром Бойком. Робота над книгою розпочалась у 2020 р., до початку повномасштабної російської агресії проти України.  В ній предметно розглянуті  уявлення, що побутували в середовищі українських еліт упродовж ХVI – ХVIІ ст., тобто, у середовищі шляхти й козацької старшини, про межі українського світу,  в період, коли були визначені засади територіальної конфігурації української державності. Науковець  розкрив  ключові проблеми для розуміння істричного коріння сучасного територіального виміру України, а саме: притаманні ранньомодерному українському суспільству уявлення про власний простір та їхня реалізація в політичних концепціях і практиках. Дослідження має велике як наукове, так і суспільно-політичне значення, оскільки в ній опубліковані мапи з просторовими межами українських земель, визнані на офіційному рівні росією.
Книгу можна придбати в музеї історії міста, вартість 350 грн.