16 вересня 2023 р. у Музеї відбулося урочисте відкриття виставки живопису Івана Харітонова

16 вересня 2023 р. у Музеї історії міста Кам’янське відбулося урочисте відкриття виставки живопису Івана Харітонова «Барви мого міста». Ця подія об’єднала навколо себе багатьох шанувальників мистецтва, діячів культури, бізнесменів, представників владних структур. Символічно, що виставка відкривалася за участю міського голови Андрія Білоусова, який придбав одну з робіт, представлених на виставці. Частину коштів відпроданих картин автор планує передати на підтримку ЗСУ. Творчість Івана Харітонова до останнього часу залишалась не надто відомою для містян, незважаючи на його участь з 1996 р. у численних виставках, що експонувалися поза межами міста та за кордоном, активну присутність художника в електронному інформаційному просторі. Тому виставку, представлену в музеї, можна вважати черговим кроком популяризації творчості митця для широкого загалу. Представлені картини переважно виконані в жанрах міського пейзажу квіткового натюрморту. Відтворюючи на полотні кам’янські види, митець використовує виразні прийоми імпресіонізму, намагаючись розкрити приховану привабливість у звичних для містян пейзажах чи квітах, й передати її глядачам. Художник використовує колір і фактуру, щоб інспірувати емоції, вловлювати природні ефекти світла, створювати настрій, додавати глибину роботам. І. Харітонов опанував мистецтво живої взаємодії фарб, які знаходяться в гармонії, творять єдине ціле змісту, вписуючись в загальний контекст твору. Цю особливість творчості художника відзначена професором Ю. Мережком: «Для художника важливі: глибина уяви, відчуття кольору, багатоплановість композиції та неповторність сюжету». Виставку живопису «Барви мого міста» можна відвідати в Музеї історії міста Кам’янське щодня, з 9 до 17 год., крім неділі, вхід 20 грн. Вона демонструватиметься до 4 жовтня.