25 липня 2024 р. в Музеї проведено публічну розмову “Як мене не русифікували”

25 липня 2024 р., в Музеї історії міста, в експозиційному просторі виставки" Мовний код нації", створеному у рамках реалізації проєкту «Мовні вправи», проведено публічну розмову, тема якої нікого не залишила байдужим: " Як мене (не) русифікували ". Її основу склали персональні життєві історії спікерів, присвячені темі мовної ідентичності та деколонізації. Спеціально,щоб проартикулювати цю важливу проблему, з Кропивницького приїхалиЮрій Митрофаненко, доктор історичних наук, відомий в Україні дослідник історії Української революції 1917-1921 рр., Олексій Смірнов, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету, з Вінниці –Олександр Ратушняк, кандидат педагогічних наук, викладач літератури, організатор і модератор зустрічей з письменниками, військовослужбовець ЗСУ, учасник бойових дій (2022-2023). До спільноти спікерів долучилися ікам'янчани: Олександр Нікілєв, доктор історичних наук, професор Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара, Ірина Іваськів – членкиня НСПУ. Основну аудиторію складала молодь, організована партнером музею Олександром Нікологорським. Особливо приємно, що молоді люди розповідали про власну "деколонізацію", про те, як стали справжніми українцями, розмовляючи українською.Проєкт реалізується за підтримки фундації#ArtistsSupportUkraine, а також агенції та #ГОPortofCulture.