9 липня 2024 р. відбулося відкриття оновленого музею просто неба з відреставрованою фігурою Прометея

9 липня 2024 р. відбулося відкриття оновленого музею просто неба «Історія міста у знаках і символах». Завдяки отриманому гранту від #ALIPHFoundation було відреставровано фігуру Прометея (роботи з реставрації виконувавзаслужений художник України Гарнік Хачатрян) й встановлено в експозиції, доповненої банерами з історичнимисвітлинами. Також на кошти грантодавців здійснена заміна системи відеоспостереження та покладено тротуарну плитку.Приємно, що на першу екскурсія, проведену завідувачкою експозиційного відділу Іриною Шапочкіною, завітала зтабору «Молодь Kemp». Створений місцевим архітектором і художником Олексієм Соколом понад століття тому івстановлений на постамент у листопаді 1922 р. пам’ятник Прометей поступово набув значення загальноміськогосимволу. З 1967 р. він став елементом офіційного герба Дніпродзержинська, а в 1998 р., при затвердженні проєктунового герба у незалежній Україні, пам’ятник залишився символом міста.